8 Haziran 2009 Pazartesi

İlk iş günü...ve menemen olayı...açıklıyorum...:))Sabahın köründe, abimin telefonuyla uyandım. Canım abimin o davudi ses tonu bütün eşraf tarafından bilinir.Gür,tok,net ve tabii ki şiddet olarak yüksek! ”Hadi kaldır poponu da işe başla”.Bismillahirahmanirrahim, hayırdır abicim? diyorum.Tekrarlıyor biraz daha yüksek sesle.İyide abi bizim evde temizlik işleri dokuz buçuktan sonra başlar, hem ayrıca sen niye karışıyorsun ki benim ev işlerime, taa Ankaralardan..”Saçmalama “diyor. “Tamam canım, biraz dağınık olabilirim, ama pis değilim”! “Yahu kızım, bana ne senin evinden, ben mutfak ve mobilyadan bahsediyorum”! Aaa!! bak orda dur!. Mutfağıma falan laf ettirmem bennn, hem,yemek bizde akşam üstü yapılır, taze, taze”! “Off be kızım, azcık sus yaa! sus ki, konuşabileyim”. ”Allah, Allah çattık sabah,sabah” deyip dinliyorum.

”Bak güzel kardeşim,hani hep, tüketici bir kemirgen bir varlık olmaktan şikayet eder durur, “ben ömrümün sonuna kadar ev kadını mı olucam” diye dert yanardın ya, “eevett” “Hah,hadi bakalım fırsat sana! Artık bir iş kadını oluyorsun! İstanbul’da bir şube açıyoruz, başınada senin geçmen gerekiyor” diyor ve detaylı bir şekilde anlatmaya devam ediyor...”Aman tanrım” bile diyemeden kendimi on beş günlük bir eğitimin ilk gününde buluyorum...

Ertesi gün:Bulabildiğim tek ciddi iş kıyafetimi giyiyorum,tozlanmış inci kolye küpelerimi takıyorum.Topuklu pabuç giymeyeli uzun zaman olmuş ki, sürekli ayağımı burkup duruyorum.
İş çantasına benzer bir çanta ve uzun zamandır taşımak istediğim, kordonsuz bilgisayarımı, (yani lap tabımı) takıyorum koluma... Haa birde, kendime işe geç kalmış havası vererek, Selvinaz’a kahvemi yolda içeceğimi söylüyorum.Arabaya atladığım gibi, Sarıyer- Bostancı hattı üzerinde çıkıyorum yola… Hadi oldu olacak havama uygun olsun diye, birde sigara yakıyorum çok içermişim gibi… İşte yıllardır özlemini çektiğim ,işe geç kalmış ama kahve ve sigarasından ödün vermeyen bir iş kadını görüntüsü süperimmm vayyy be! Durum ilk beş dakika her ne kadar dışarıdan çok havalı görünse de, pek uzun süremiyor, bir elimde sigara, bir elimde kahve olunca, direksiyon ortada kalıyor tabii ee birinin arabayı kullanması gerek..Kahvemden koca bir yudum alıyorum ama o da ne çoook sıcak!! Yemek borum beşinci derece yanıyor,derken sigaramın ateşi düşüyor yere..

Ciğerlerim yanık ve dilim kabarmış, yok böyle bir acı, trafik felaket,içimdeki trafik canavarıyla da ilk tanışma günüm,ay nasıl heyecanlıyım…ateşi bulmaya uğraşırken kahve bacaklarımdan aşaa süzülüveriyor bu acıyı tarif etmeme ve detaylandırmama lüzum yok, gözlerinizi kapayıp düşleyin, orda olacağım…yemek borumdaki ateş,bacaklarımdan diz kapaklarıma süzülerek gelen alev topuyla beraber zorluyor beni… Aaaa, e iyide bu sigaranın filtresi nerde!!... arabayı neden sağa çekip durmadığımı sormayın ne olur bilmiyorum.bunu o an için bilebilmiş olsaydım bu yazı nasıl yazılırdı şu anda dimi ama… sağda bir yerde bir mağaza görüyor hemen kendime bir pantolon ve t-şirt alıyorum ve yaklaşık üç saat içinde Edirne üzerinden her nasıl becerdiysem bostancıdaki şirketimize ulaşıyorum (evetttt Edirne üzerinden dedim??? aaa )

Tüm kadro, beni güler yüzle karşılıyor,ben elbette bu gülüşün nedenini biliyorum ama hiç oralı olmuyorum patronuz dimi burda… Tanışıyoruz derdimi anlatıyor bu işi çivisinden montajına kadar öğrenmek istediğimi söylüyorum, ben bile kurduğum cümlelere şaşıyorum bir an...Seve,seve diyor sevgili mimarımız Ayşe hanım ve başlıyor ürünlerimizi anlatmaya. Anlattıklarını unutmamam içinde not tutmam gerektiğini ekliyor kibarca. Ama yanıma ne bir kalem, ne kağıt ve hatta nede bir not kağıdı almadığımı söylemeye utandığımdan, “Ben aklımda tutarım siz endişe etmeyin” diyorum, Ayşe hanım yinede kibar kadın halden anlıyor ve bana bir kalem ve kağıt uzatıyor. Teorik bilgileri alıp binlerce ağaç çeşidi hakkında bilgi aldıktan sonra bana biraz pratik yaptırmak adına bir müşterimize ölçü almaya beraber gitmemizi teklif ediyor...Ölçü almaya gittiğimiz evin, mutfağın büyüklüğü karşısında,söze; -Ay hanımefendi siz bu mutfağa çok masraf edersiniz yazık valla...diye başlıyorum,fakat,bir an,Ayşe hanımın, orada bulunma nedenimizi belirten bir bakışıyla karşılaşıp, kim olduğumu hatırlıyorum ve tekrar ediyorum içimden sık,sık “mutfak satışı için buradayım,mutfak satışı için buradayım ” diye. Ama bu arada ocakta yapım aşamasında olan menemene takılan gözlerime, bir türlü engel olamıyorum.

Açım, diyetteyim,ölüyorum.Ayşe hanım elinde metreyle ölçü almaya başlıyor, tabi bende yardım ediyorum.Ama ne yazık ki ocağa kadar dayanabiliyorum.Birden gözlerim kararıyor, metreyi bırakıp, ocaktaki kızarmış biberleri çevirmeye başlıyorum ve utanmadan birde domatesleri ekleyip, ekleyemeyeceğimi soruyorum ev sahibine. Ayşe hanım darmadağın, ama tok tabii, acın halinden anlamıyor, nefretle göz göze geliyoruz yeniden. Eh mecburen, elimdeki tahta kaşığı bırakıp, metreyi alıyorum yeniden devam ediyoruz. Zavallı Ayşe hanım, elleri yağ içinde “Hay Allah! ne oldu bu metreye böyle birden”? diyor. “Allah, Allah ne olabilir sahi”? diyerek geçiştiriyorum. Metre yağ içinde“eh ne yapabilirim kaşığın sapı yağlıymış” diyemiyorum tabi, ilk gün nede olsa nefret etmesin benden ....
Kapı pencere ölçüsü bitiyor, bende bitiyorum, mutfakta pişen yemek kokusundan elbette.

Sendeleyerek, kapıya kadar gidebilmeyi başarıyorken, kibar ev sahibi Berrak hanımın “Aa hayatta bırakmam, lütfen beraber yiyelim kokar” diyen güzel sesini duyuyorum. Tam, “Allahım, sana şükürler olsun”! diye iç geçirirken, gaipten olduğunu sandığım ama sonradan, Ayşe hanımın sesine benzettiğim bir ses de “Çok, çok teşekkürler, başka bir ölçüye gitmemiz gerekiyor, İnşallah başka bir sefere” diyor. Sanırım kendiyle ilgili çoğul konuşuyor diye düşünüyorum ama ikimiz adına olduğunu kendimi kapıda bulunca anlıyorum… Ayşe hanımdan nefret ediyorum ve yol boyunca sorduğu sorulara sinir, sinir cevaplar veriyorum... Sanıyorum benim gibi biriyle karşılaşmanın stresinden olsa gerek, Ayşe hanım, ertesi gün izin kullanıyor. İlk iş günüm böyle sona eriyor... aradan günler geçiyor ama yiyemediğim menemenin kokusu burnumdan bir türlü gitmiyor...

61 yorum:

 1. hiiiiiiiiiiiii güzeldi ama bittti buuuuuuuuu, hadi yenisi,
  lütfeeynnnn lütfeeynnnnnnnn.
  İşkence olarak botox yaptırıp karşınıza geçip oturacağım Meral hanım, hem de suratta pis pis sırıtan bir ifadeyle.
  Menemeni de çok pis yaparım, kesin bunu konu olarak taşıyim bloguma.
  bitti bu bitttttiiii, duyuyomusunnnn , performanss, aksiyonnnn, fitness , yaza yaza kilo verircem, insan seve seve kilo verir mi verirrrr

  YanıtlaSil
 2. Yine yeni yeniden zevkle okunan bir yazı yazmışsınız. Hani tadından yenmez denir ya, menemen gibi :)

  YanıtlaSil
 3. uykusuzz: zanax al ve uyu azıcıkkkkkk !!!:) senin kaç kilo vereceğin hakkında bir fikrim yok ama ben burdaaa hadii yazz dedikçe veriyorum gerçektenn:))

  mit: menemeni hatırlatma o gün bugün bir daha öyle bir menemen yemedim yok böyle bişey:)...teşekkürler:)

  YanıtlaSil
 4. bu yazı ne zmaan yayınlandı ne zaman tüketildi...ay daha yeni düştü yaaa...ohooo...tüketim toplumu karşısında nasıl bi rahatsızlık hissettim şuan...

  YanıtlaSil
 5. "yaza yaza kilo verdircem", yazıyor o cümlede bi kere Türkçe test sorusu kelimeyi tamamlar mısın ltf, hiiiç kilo sorunum olamazzzzz ben fit, genc ,güzel aynı zamanda yakışıklı (nasssıl oluyooorrr), zeka sahibi , ben bennnnnn...
  İşlemez o ilaç bana, hangi birini sayayım;
  Zanax, Seroquel, Lithium, Depakin, Tegretol,Prozak, Risperdal (iğrençtir), Ritalin (ADD ilacıdır), cipram, cipralex , off bikac tane de Şizofren ilacı var hatırlamıyom, bunlara artı olarak reiki, vs vs , benim bir örneğim yoookkkk.
  Söz size en ala menemeni yapar, kargolarım , lutfen yeni konuuuuuuu , yok mu şöle 2. sevgililer günü? yada revizyon? favorilerimmmm

  YanıtlaSil
 6. girrrrrr @ tüketim toplumu!!!
  Onnnca ilaç yazmışız dimi orda, onlar yaramıyo Meral hanım yarıyo anlatabildimmi ? en azından gülüyorum mutlu oluyorum

  YanıtlaSil
 7. Bu ilk iş günü ne zamandan kalma bilmiyorum ama bir blog yazısı anca bu kadar gülünerek okunabilir :))süper yaaaa
  burdan ayşe hanıma seslenmek istiyorum, ALMA AÇIN AHINI ÇIKAR AHESTE AHESTE ayşanımmmmm ayşanımm siz açlık nedir bilir misiniz :))
  Bu arada @uykusuz a katılıyorum bu yazı bitti yenisi çabuk gelsin lütfen:)

  YanıtlaSil
 8. dbp bu eski yazılardan canımm:)) seni seviyorum teşekkür ederimm:))) hala açımmm halaaaa:))))

  YanıtlaSil
 9. uykusuzz ne diyim canım yaa ben detanı bile denemeyi düşünmüştüm bi araa:)))

  YanıtlaSil
 10. sen beni mi azarlıyorsuunnnn uykusuzzzz beni miiiiiiiiiii...beniiiiiiiiiiiiiiiiiiii???

  YanıtlaSil
 11. hayırlı olsun:)ilk iş gününüz ne diyelim hoşgeldiniz:)

  YanıtlaSil
 12. yesaricim yok ne alakası var canım benim sakinnnn sakinnnn:)))

  YanıtlaSil
 13. Gecenin şu saatinde, menemen böyle de anlatılmaz ki!şimdi mutfağa gidiyorum işte.İnşaallah domates ve biber vardır.Buyrunuz menemene.

  YanıtlaSil
 14. uykusuz sayfan kapalı mı sana mesaj atamıyorumda??

  YanıtlaSil
 15. sufii sigara üzerime düşmüşş filtresini bulaamışımmm kahve üstüme boşalmışşşş ben btmişimmm kimse benle ilgilenmedii menemennde menemennnnnn:))) nasıl iş bu afiyet olsun bol yumurta kır bariii:))

  YanıtlaSil
 16. @yesari, en sevimli halim o :)
  @Meral, yoo kapalı diil , alla alla, email at uykusuzben@gmail.com

  YanıtlaSil
 17. Sabah sabah buz gibi Amsterdam havasina soverek afyon patlatma kahvemi icerken blog'a giris yaptim, giris o giris! Ne tatli bi blog ne tatli bi kadin var karsimda! Yureginize saglik :)

  YanıtlaSil
 18. eliza bence o buz gibi amsterdam havasını öpüüp başına koy derim...şu an evimin antresinden sana sesleniyorummmm...BURASII CEHENNEMMMMMMM GİBİİİİ!!! bu sıcağı tercih edeceğini hiç sanmamm...üç gün önce 1.70 olan boyum bugün üç santim kısalmış bile olabilir zira duşta yaşıyorum...güneş gören bir ev alll derse biri bigün sana kafasına odun attt!!! :))) çok sevindim bu arada beğenmene hoşgeldin:) bende seni ziyaret ediyorum hemenn:))

  YanıtlaSil
 19. Beklerim seve seve :)
  Kisalirim derken bu defa daha da uzamayasin? Oyle ki "sulak yerde buyumek" tabirinin canli ornegi Hollandalilar, accaip uzun insanlar!

  YanıtlaSil
 20. boy 1.67 kilo alalımmmmmm????

  YanıtlaSil
 21. eliza geldim gördümm ilaç içtimmmm:)) tadını çıkar demiştim tekrarlıyorummm:)) tadınıı çıkarrr:))maceralarını paylaş benimlee...burdaki sarı kızı,mutar amcayı,türk kahvesini,lokumunu bırakkk biz bakarız yeriz içeriz senin adına da sennn yeni ufuklarda neler var bize onları anlatt:)) ben sana burdan yolarım lokum ve kahve:)

  YanıtlaSil
 22. uykusuz..boy çekmemiş şükürr:)) hala 1.70 te duruyor..kilo ve yaş ı ise düşmanı sormaz insana:)) kilo almayalımmmm tabiiii kiii..stoklarımızı eritelim öncee:))

  YanıtlaSil
 23. holstein tipi inekler olur orda... meral annem indirecek merdaneyi kafama ya neyse, tutamadım işte dil bu dillll.
  Çok zooor çoook hala yeriz içeriz diyor yahu ne stoku bitmez bu stokkkkk

  YanıtlaSil
 24. Meral, bakma sen arada lokum kahve bogaz raki balik asermeme...burasi da pek keyifli gercekten! Tabii ki paylasirim, her zaman...Ben de yeni yazilari hevesle bekliyorum.
  Hem kilo ve yasi dusmani sormaz diyosun ya, sen Gonderilmemis Mektuplar klibini acip bi izle tavsiye ederim...yasin kilonun otesinde ciddi guzel bi kadin var orda :) Galiba yarin da dogumgunun, mutlu yaslar guzel yillar, keyfine bak, cok hossun bence ;)

  YanıtlaSil
 25. aaaaaa yine doğum günümmm geldi evettt:SSSSS
  13.gün gibi bişeye dönmeye başladı bu doğumgünlerim artık:))))) canım teşekkürler çok incesin:)

  YanıtlaSil
 26. Menemeni ben de çok güzel yaparımmmm:)))
  Uykusuz gibi bloguma taşıyayım bir gün ben de..
  Tokken acıktım yaa..Ne iş bu böyleee??

  Demek eski yazımıydı bu? Ben de sevinmiştim..
  Ne biçim araba sürüyorsun kızım sen öylee??
  Anneeciiimmm, ödüm patladı okurken..
  Bir daha cıssssss..Yapma sakın... :))))

  YanıtlaSil
 27. Meral annneeeee ben şimdiden kutlayayım , sonra unutmayayım dimiiiii.
  Öncelikle hediyeniz, komşunun bahçesinde yakaladığım bir kareee
  http://www.postimage.org/image.php?v=Pq8FVjA
  doomgununuz kutlu olsun gönlünüz neşeyle dolsun.

  Sonra bu mutlu gününüzde size kıymak olmaz , oldukça doyurucu, özel tarifimle marinelediğim tavuk salatam
  http://www.postimage.org/image.php?v=aV7Bi90

  Sonrasında da piyamit pastaaa . Tüh ya fotoğraf makinasında kalmış almamışım, süper de yapmıştım hem de, kaysılı cevizli, bilahare resmini göndericem

  YanıtlaSil
 28. çok teşekkür ederim çok incesin:) salata harika olmuşş:))

  YanıtlaSil
 29. Hani bana cevap yineeeee???

  :((((((((((((((((((((((((((((((

  YanıtlaSil
 30. geldimmmm geldiimmm o kadar çok menemenn dedinizkiii yemek yapma sorumluluğum geldi aklıma mutfaktaydım hayatım canımla cebelleşiyorum:))) bu sıcakta yemek yapmak ne zorrrr!!!

  canım benim sorunda bu zaten arabayı kullanabilecek iki elde meşgul olunca sorun oldu yoksa fena şöför sayılmamm:))kuzu kurdun yollll benimmm:))

  YanıtlaSil
 31. zeugmaaaaaaaaa yukarıdaki yorumm sanaydıııııı bebeemmmm:))

  YanıtlaSil
 32. kıskannçç dedi yaa aaaaaa:)))))

  YanıtlaSil
 33. Aaaaaa !!! Uykusuz döverim bak seni ...
  ''Kıskanç'' mış..Demek öyle :(
  Meralciğimi benim blogdan keşfedip bana bırakmadın ayol :))

  Meralcim ,inan benim bloga gelmez oldu. Aklı fikri burada.Şıpp diye burda bitiyor :))
  Sen görürsün uykusuz.Ben de senin bloga gelirsem bir daha iki olsun :)))

  YanıtlaSil
 34. Anaaaaaammm...hırsım geçmedi...
  Öldün sen uykusuzzzzzzzzz..
  Nankör kedi seniiiii.....

  YanıtlaSil
 35. ahaahahhahahaahahhahahahah:))))))))))) hırsım geçmediiiiiii demiş yerim seni ben yaaa akrebim çatal karamm benimmm:)))

  YanıtlaSil
 36. Daha buralardayım :)))
  Uykusuzu bekliyordum :))
  Meralim.. Dilediğini yap sen bana..Akrebin sana kurban olsun..
  Benim hesabım uykusuzla..Nasıl olsa şimdi gelir..anında hem de..gör bak..

  :)))))))))))))

  YanıtlaSil
 37. hahahahahahah tatlım sen gelll uyma uykusuzla uykusuz kalmaaaaaaa aaaaa:)))))))))))))))))))))

  YanıtlaSil
 38. beni mi andınız!!! , çomak nerdeeeeee (merdane)
  cicci Zeugma, mırmır Zeugma, kıskanma senin blogune da gelriim bak sösssssss :)))

  YanıtlaSil
 39. uyanıynnnnnnnnnnnnnnleyyyyynnnn saat daha yarım yahuuuu

  YanıtlaSil
 40. bi kere çatlasınız da delilim var. Post saatlerine bakınız lütfeyn. Önce Zeugmanın İstanbulunu okumuş yorum yapmışım, pehhh , zeka bu zeka

  YanıtlaSil
 41. Heee..Seni andık..Şimdi gelir dedik, bildik :)))

  Gelmişsin benim bloguma baştan savma.. 2 kelime yazıp gitmişsin. Saol yaaa :((

  Anlatsaydın ya İstanbul'u niye sevdiğini..

  YanıtlaSil
 42. Bak mekanın burası işte..burda bekliyorsun :))
  Baktım saatlere.. Benim bloga 4 dk önce gelmişsin.Ama niye???
  Önce buraya geldin, yazılanları okudun, korkudan koşa koşa bloguma gittin..
  Ahahahaahaa:))
  İnanmazlarrrr !!!!

  YanıtlaSil
 43. acı veriyo acııııı, o kadar belirtmişiz dimi. İstanbulun nesinden bahseciem alla alla, bi dünya maceram var bloglar sığmazzzzzzz

  YanıtlaSil
 44. Menemen yazısnın girdiği on şekle bak sayemizde uykusuuzzzz..
  Sen niye ''Kıskanç'' deyip beni kızdırıyorsun bakim durduk yerde heee???
  :)))))))))

  YanıtlaSil
 45. ah istanbullll istanbulll olalıııı hiç görmediiiiii böyle kederrrrrrrr işte yine bir 10 haziran geldiiiiiiiiiiiiii: kavga yokkkkk party varrr

  nice yıllara meralllllll desenizeeeee!!!

  YanıtlaSil
 46. kıskançsınnnn, kuyruk gibi aaaaaa, şurda bi aaaz tadıyla laf edemeim, eli sopalı öretmenim das is nein das is nein diye peşimde dolaşıyo , bi nefes ver ferştenzi?

  YanıtlaSil
 47. AAAAAAA ama Meral hanımcım azla yetininnnnnn, daha yeni hediye verdik, sabahları kibrit kutusu kadar yağsız piynir, bolca marul dimi ama, accık irade, yetinmeyi bilelim lütfeynnn

  YanıtlaSil
 48. mutlu yıllar sanaaaaa mutlu yıllar sanaaaaaa yaş bilmem kaç olmuşşşş mutlu yıllar sanaaaaaaa

  YanıtlaSil
 49. yaşş bilmemm kaçç olmuşşşşş demekk ...hmmmmmm...e olmazsa sen sesini üç kulhuvallahi bi elham bide zor gelmez ise yasinnnn okumaya sakla madem mezarımın başında?? nasıl?? ne bu bi gözün toprağa bakıyooor muamelesiii???:)
  iki marul verdin boğazımdan söktün aldın he sendee..peynirde kireçç gibi bişeye benzemiyodu zatenn!!!tattsızzzz tuzzuuuussss ne oo!

  YanıtlaSil
 50. LOR o LORRRR ,yok öle küflü Fransız piyniri falan. bak şindi iyi dinne, elemterekeyfuellrabbikebisahabilfiyl diye bi başlarım blog alemi şaşar.

  YanıtlaSil
 51. nerde benim Zeugma hanımcımmmmmm, İstanbula gitmiş te, boğazı pek sevmiş te, ben seni bi balık yimeye götüreyim bak, çirozzz, lakerdaa, tuzda levrekkkk,soonacımmaa, cıtır cıtır kalamaarrr ahtapot salatasıııı mmmm

  YanıtlaSil
 52. e bende tatsız tuzzsuz dedim zaten ...

  fil suresini öğrenmen güzel tabide doğru bir biçimde oku bari günahhh:))) bi defa dua etmeye öyle pörtt diye başlanmaz


  Bismillahirrahmanirrahîm denir bi önce ve sonra devam edilir
  Elemtere keyfe fe ale rabbuke bi eshabifîl elem yecal keydehüm fî tadlîl ve ersele aleyhim tayran
  ebabîl.termîhim bihicaretin
  min siccîl fecealehüm ke asfin me külll dürr...ve dualarla şaka olmazzzzz aman haa:))) şaşmaz blog alemi merak etme yanii..şükür hepimiz müslümanız:))az buçuk biliriz

  seni lisedeki din hocama benzettim bi an böyle yapınca...
  sürekli baş açmanın günah olduğunundan bahseden ukala din öğretmenimizin dersinde başımı bağlamıştım hiç unutmammm..epey cebelleştikten sonra çıkartamayıncai "böyle ukalalıklar yaparsınız ama islamiyetle alakalı bişey bilmezsinizi hiç biriniz! sorsam islamın şartlarını biriniz bile bilmezz sizi terbiyesizler..deyince..parmağımı kaldırmış ve şöyle seslenmiştim.."eee hocam arapçasınımı istersiniz yoksa türkçesinimi" uuuu ne kadar kızdığını anlatmama gerek yok tabii..hocam hızını alamayarak önce bir kahkaha attı kötü karakter vahpi gibi sonrada sen birini türkçe bil ben dişimi kırarım diye devam etti... benden davudii bir ses yükselmişşş bu fırsatı nasıl kaçırırımmm...

  savm,salat...hac...zekaat..kelimei şehadet...:)))

  YanıtlaSil
 53. geçmiş olsunnnn zeugma konuşurmuu senle geç kaldınnnnnn:))) balık malık nafileee:))

  YanıtlaSil
 54. dikkat, özennnn, sufle vermişim ben sufleee, tamamını okumamışım kiiiiiii. Bak işte caannnım konu varmış, hala eski yazılardan copy paste.
  Zeugma küsmez bana, ben ona elma şekeri alır gönderirim, salata yaparım, balkona bile davet ettim gelmedii kaktı İstanbullara gitti

  YanıtlaSil
 55. hayret ya o kadar yemek,meze saydım hiç mi canın çekmedi yahu

  YanıtlaSil
 56. şimdi o zaman benim de aklıma kendim geldim seni okuyunca (telepati mi desem, kaçıkların benzerliği mi desemm)
  Askeri liseden ayrılmışım, İzmirde bi okula gelmişim Lise 2 nin ortasında. Tabii delilik o zamanlardan varmış, sonradan seanslarda ortaya çıktı.
  Bir tane İnkilap tarihi hocam var, amannnn tombulll, abartılı makyajlı, ısır ısır tekrar ısır. Benim dersle ne ilgim olcak, oraya buraya laf yetiştiriyorum, sevgilimle kesişiyorum (diiiiit) falan. Bu hocam pek sinirlenirdi. Bigün gene böle yayın yapıyorum, yahu muhterem nerden akıl ettin, sen önündeki saksının içine gübre diye koydukları koyun b.klarını bi salladı kafama, tam isabet. Çıkardı tahtaya açtı not defterini, başladı sormaya . İyi de hocam biraz psikoloji okusaydın , ne bilim formasyon falan, farketseydin bu garipteki tuhaflığı. O sordukça ben cevaplıyom. Bunaldı kadın, "ulen ben daha bunu yeni anlattım hangi ara dinledin?" . İyi de hocam ben mutiprocessorum aynı anda 10 iş yaparım diyemiyorum ki o zamanlar, nerden bilim. Sonra ailemi çaarmış rehberlik hocasıyla. E be anne sen de mi uyanamadın!!!
  Bi tane de Coğrafya hocam vardı, gene öle manik bi gün, kalk anlat Egeyi. Ben saymaya başladım İzmirden Antalyaya kadar nerde asfalt var nerde şose var, hangi yolda ne tabelası var , nerde iyi köfte yenir, nerde tandır . Acaip iyi bilgilerdi, zayıf verdi o dönem ha,
  bu da böle bi hikaye işte

  YanıtlaSil
 57. Şimdi geldiiim. Nerden bileyim ya,uyudunuz sandım..İnsan bi haber verir burdayız diyeee:D

  Ne küseceğim sana yaaa uykusuz:)))
  Şakalaştık, ne şahane..Baştan aşağı okuyup öldüm gülerken :)))
  Yahu ne mezesi..ben ağzıma içki sürmem ki meze sevsem..Sağol, varol..

  Meralim demek DUAYA ÖÖLE PÖRT DİYE BAŞLANMAZ..:))))))))))
  Gülmekten ağrılar girdi her yanıma :DDDDD

  Benim din dersi hocam da sıranın üstünde namaz kıldırırdı.bir gecede su gibi namaz öğrenmiştim korkudan...Namaz Hocası kitabından tabeee..Hem de Orta 1' e gidiyordum valla.Sonra namaz kılmayı pek sevmiş, anneannemlae epey bi götürmüştüm...
  Hey gidi günler heyyy...

  Siz uyuyun..Ben kendi kendime konuşurum burada deli gibi :)))) bugün benim adım UYKUSUZ...Saate bakın ..Hiiii!!!!
  ben kaçtııımmm.....

  YanıtlaSil
 58. uyuyun diyor, gel sen uyu. Ev 45 derece,klimalar deli gibi çalışıyo, masal anlatan yok, uyku yok.

  YanıtlaSil